Nutričním bohatstvím ke zdraví.

Mým cílem je zařadit nutričně bohaté potraviny do pravidelného jídelníčku všech, kteří si cenní svého zdraví a chtějí svému tělu pomoci při boji s nadváhou, metabolickým syndromem, s autoimunitním nebo chronickým onemocněním.

O mněKonzultace

Co nabÍZÍM

Výživové poradenství

Výživové poradenství přináší návod, jak dosáhnout změny svého dosavadního přístupu ke stravování a přípravě jídel. Doporučí vhodné potraviny, vysvětlí, proč některé mohou tělu škodit nebo přidávat na váze. Nabídne vzorce správného stravování a zdravé přípravy jídel, tělu prospěšné recepty, potraviny a suroviny.

Výživový poradce zhodnotí Váš dosavadní stravovací a pitný režim, výběr potravin a surovin pro přípravu jídel. Hodnotí váš stávající tělesný stav (váhu, podíl svalové a tukové hmoty v těle), pohybové zvyklosti, stresovou zátěž a spánek.

Autoimunitní protokol

Autoimunitní protokol (AIP) využívá nutričního bohatství potravin, které napomáhájí snížit zánět v těle, zhojit propustné střevo, a nastolit optimální mikroflóru ve střevech. Autoimunitní protokol sice začíná úpravou stravy, ale není to jen strava, která se nachází v hledáčku tohoto protokolu. Společně se stravou se u AIP věnujeme i zvládání stresu, spánku a zakomponování pohybu do každodenního života.

AIP kouč zhodnotí Váš dosavadní stravovací a pitný režim, výběr potravin a surovin pro přípravu jídel. Doporučí Vám nutričně bohaté potraviny a vysvětlí vám princip a postup autoimunitního protokolu v praxi. Provede Vás celým procesem v teorii i praxi.

broth 5817759 1920 • Kateřina Málková • Nutričním bohatstvím ke zdraví.

Recept týdne

 

 

 KOSTNÍ VÝVAR

Vývary z hovězích, vepřových kostí, drůbežího skeletu představují klasiku české kuchyně. Vývary jsou nutričně bohaté na minerály, ale především na esenciální i neesenciální aminokyseliny. Glycin a prolamin jsou aminokyseliny, které si zaslouží naši pozornost. 

Uvarte si

RECENZE

Hodnocení & Recenze

“Já se velmi těším z přípravy zdravých pokrmů”

„Společně s manželem jsme se snažili shodit svá nadbytečná kila, ale bezúspěšně. Paní Kateřina nám ukázala, jaké potraviny bylo nutné z naší stravy vyřadit a které naopak bylo nutné do našeho jídelníčku přidat. Musím říct, že některé druhy zeleniny jsme do té doby vůbec neznali. Jsme nadšení, manžel zhubnul a stravu si velmi pochvaluje. Oba se cítíme velmi dobře a poctivě dodržujeme zásady racionální výživy. Já se velmi těším z přípravy zdravých pokrmů, které si ráda fotím, protože jsou krásně barevné.“

MANŽELÉ EVA A VLADIMÍR

“Mám více energie”

„Po těžké nemoci jsem přibrala na váze, můj život je stále plný stresových situací, a to jak v práci, tak doma v rodině. Snažila jsem se svá kila shodit tím, že budu málo jíst, ale naopak jsem ještě víc přibírala. Jsem překvapená, jak mi plnohodnotná strava pomáhá zhubnout. Svůj jídelníček jsem změnila teprve nedávno, ale již nyní se cítím lépe, jsem méně unavená, nenadýmám se, piji vodu v průběhu celého dne a do práce si nosím vlastní uvařené jídlo. Také kolegyně v práci si všimly, že mám více energie.“

ANDREA

“AIP mi pomohlo dostat se z nejhoršího”

„Trvalo mi velmi dlouho, než jsem se rozhodla pro autoimunitní protokol. Snažila jsem se najít něco podobného, kde bych se nemusela zbavit svých oblíbených potravin. Můj zdravotní stav se ale nezlepšoval a bylo mi stále hůř. Až mi bylo opravdu zle, tak jsem sáhla po autoimunitním protokolu. Musela jsem oželet rajčata, kozí sýr, mléko a sladkosti, ale musím říct, že to stálo za to. Střeva mně přestala „pálit“, začala jsem se cítit lépe, byla jsem méně unavená, mohla jsem se lépe soustředit na práci a shodila jsem i na váze. AIP mi pomohlo dostat se z nejhoršího, kdy jsem si myslela, že mi už nic nepomůže.“

KAMILA