Květáková rýže

Porce

4

Doba přípravy:

5 min

Doba vaření:

10 minut

Náročnost:

nízká

Typ stravy:

AIP

Květáková rýže

Suroviny

1/2 květák

3 polévkové lžíce olivový nebo avokádový olej

sůl

listy čerstvého koriandru nebo petržele (dle chuti)

kurkumu a rozinky (dle chuti)

Na zpracování celého květáku je nutná velká pánev. Vhodnější je zpracovat půlku květáku, aby „rýže“ byla vždy čerstvá.

Postup

 1

Syrový květák rozmixujeme v mixéru na více či méně hrubozrnnou „rýži“. Na pánvi rozehřejeme olivový nebo avokádový olej.

2

Rozmixovaný květák vysypeme do pánve a restujeme na střední teplotě (často míchejte, aby se květák nepřipaloval, případně snižte teplotu). Ke konci restování květákovou rýži osolte.

 3

Květáková rýže může mít několik podob. Do restujícího se květáku můžeme přidat sůl, kurkumu a rozinky a vytvořit tak „východní verzi“. Květák můžete již v základu rozmixovat s listy čerstvého koriandru nebo petržele, přidáte sůl a restujete. Fantazii a variaci bylinek se meze nekladou. 

Další recepty

Kuře v žampionové omáčce

Pečená zelenina

AIP, Paleo, bez lepku, bez laktózy, low-carb, cukrfree, Vegan. Slouží jako vynikající příloha ke kvalitnímu masu, anebo ji můžete jíst jen tak. Pečení zeleniny vybízí k experimentování a nacházení chutí, které vám budou nejvíce lahodit. Nejlépe chutná, když je venku sychravo a vás může krásně zahřát na duši i v žaludku

Kuře v žampionové omáčce

Krevetový salát

AIP, Paleo, bez lepku, bez laktózy, low-carb. Velmi jednoduchý, několik ingrediencí nadělá plno parády. Salát pro každé roční období, je plný zdravých tuků, kvalitního proteinu a zeleniny s tolik potřebnou vlákninou. Zálivka je univerzální, hodí so do mnoha dalších salátů.
Kuře v žampionové omáčce

Sekaná se skrytou zeleninou

AIP, Paleo, bez lepku, bez laktózy, cukrfree. Vtipně zakomponovanou zeleninu ocení nejedna maminka. Kvalitní maso se skrytou zeleninou je velmi chutné a hodí se ke květákové kaši nebo restované zelenině. Doba přípravy 15 minut, doba pečení je 60 minut.

Novinky z oblasti zdravé výživy

autoimunitního protokolu   

prevence civilizačních chorob

zdravého životního stylu           

nové zdravé recepty